• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

Навчально-виробничі комбінати з’явились в Радянському Союзі в середині 70-х років ХХ ст. Постанова про їх організацію була прийнята Радою Міністрів СРСР 23 серпня 1974 року. В Новгородківському районі міжшкільний навчально-виробничий комбінат як навчальний заклад, відлік своєї історії розпочинає з 1978 року. Основними завданнями комбінату являлось ознайомлення учнів з трудовими процесами, здійснення професійної орієнтації учнів з метою підготовки їх до усвідомленого вибору професії, навчання учнів початковим навичкам з обраної трудової діяльності.

Під керівництвом Погрібного Віктора Федоровича, першого директора, проходила побудова та організація роботи навчального закладу. За період його діяльності було відкрито такі профілі навчання як «тракторист», «технологія механізованих робіт», «автосправа», «продавець промислових товарів», «основи швейного виробництва», «торгівельна справа», «будівельна» та «столярна справа». Разом з ним працював заступником директора з навчально-виховної роботи Кравченко Олександр Йосипович, розпочинали свою роботу і активно допомагали у оформленні кабінетів, лабораторій, майстерень, гаражів вчителі та майстри Демченко Володимир Іванович, Бахтин Олександр Сергійович, Андрєєв Анатолій Миколайович, Даценко Володимир Калинович, Лозова Зоя Вікторівна, а такі спеціалісти як Жушман Ганна Василівна та Москаленко Валерій Петрович, працюють і в даний час.

З 1988 року директором Новгородківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату призначено Ткачука Володимира Івановича, поряд з ним працювали: заступник директора з навчально-виховної роботи Шаповалов Станіслав Гордійович, вчителі автосправи: Горбенко Анатолій Сергійович, Бронза Федір Омелянович, майстри виробничого навчання: Мамренко Василь Олександрович, Демченко Володимир Іванович, Андреєв Анатолій Миколайович, Паливода Віктор Миколайович та Репело Віктор Володимирович. Працювали вчителі по торгівельній справі: Лозова Зоя Вікторівна та Суха Тамара Семенівна. Кравченко Олександр Йосипович викладав у випускних класах астрономію, крім того завгосподарством була на той час Залісська Марія Олександрівна, лаборантом Куріленко Галина Іванівна.

За цей період була проведена значна робота по ремонту навчального корпусу, авто гаражів.

В гаражах були замінені дерев’яні двері на металеві, підведено тепло, змонтовано умивальники та проведено каналізацію.

В авто гаражах був обладнаний один клас для роботи по металу, придбано нові станки для навчання учнів та ремонту техніки, навчальні посібники по профільним предметам, промислову швейну машину для швейної справи та інше навчальне обладнання та матеріали.

Починаючи з 1988 року в МНВК були придбані нові автомашини: ИЖ 2715, автобус КАВЗ 3270, ГАЗ 53, новий трактор Т-40 для потреб навчального процесу були забезпечені в повному обсязі паливо-мастильними матеріалами, що значно покращило рівень підготовки майбутніх спеціалістів.

На той час навчалося біля 300 учнів частина з яких підвозились власним автобусом з Верблюжки, Спасово, Інгуло-Кам’янки та Білозерного. Інші середні школи, крім Петрокорбівської та Новгородківської СШ № 2, де викладалась тракторна справа, підвозили учнів автобусами господарств.

В навчальному закладі було 20 га землі, на якій майбутні спеціалісти тракторної справи посилювали практичні навики та поєднували теорію з практикою.

Навчальний комбінат був широко профільним одним з найкращих в області про що неодноразово відмічалось на семінарах різних рівнів. Результатом цієї діяльності є нагородження в 1995 році директора навчального закладу Ткачука В.І. почесним знаком «Відмінник освіти України».

В комбінаті був відкритий перший в районі комп’ютерний клас на 12 комп’ютерів де учні вивчали інформатику та обчислювальну техніку під керівництвом вчителя Хмурець Алли Анатоліївни, яку пізніше замінив Омельченко Микола Володимирович.

В серпні 1995 р. Ткачук Володимир Іванович передав повноваження директора своєму заступнику Шаповалову Станіславу Гордійовичу. Через тяжкий економічний стан та нестабільність в країні в 1996 році МНВК було реорганізовано і спеціальності автосправа та основи швейного виробництва передано на баланс Будинку школяра.

Завдяки зусиллям Москаленко Світлані Василівні та підтримки батьків, 26 вересня 2000 року розпорядженням Новгородківської районної державної адміністрації № 360-р., було відновлено роботу навчального закладу та призначено Світлану Василівну директором.

В період з 2000-2004 р. проводилася допрофесійна профільна трудова підготовка школярів 8-9 кл. з предметів автосправа та швейна справа, де учні мали змогу визначитися з вибором майбутньої професії.

За період з 2000-2008 р. щорічно навчалось 180 учнів, в групах по підготовці водіїв автотранспортних засобів категорії “В і С”, які отримували після закінчення закладу відповідне посвідчення водія.

В останні роки контингент учнів за результатами моніторингу частково зменшився до 100 - 120 учнів і в даний час в навчальному закладі навчаються учні із дванадцяти шкіл району. В залежності від вибору учнями загальноосвітніх шкіл профілю навчання Новгородківський МНВК забезпечує конституційне право на професійну освіту.

Частина колишніх випускників повернулась працювати за обраною в МНВК професією у рідний комбінат. Зокрема, Кравченко Сергій Борисович, який розпочинав свою трудову діяльність майстром виробничого навчання. З часом був переведений на посаду заступника директора, а з листопада 2011 року рішенням Новгородківської районної ради був призначений директором. Колишній випускник також і Худінець Анатолій Володимирович, який працює з 2002 року майстром виробничого навчання та дав путівку в життя не одній сотні кваліфікованих водіїв. Пліч опліч з ними працюють Гребіневич Сергій Титович – заступник директора, який вирізняється підвищеною відповідальністю та скрупульозністю, Ляшенко Володимир Миколайович, колишній начальник відділення ДАІ – зараз вчитель автосправи, він вміє співпереживати та пропускає досягнення та невдачі своїх учнів через себе. Поряд з ними працює Шишкін Юрій Анатолійович – майстер виробничого навчання, який вміє добре організувати та зацікавити учнів до праці, Омельченко Людмила Василівна, яка дбає про чистоту й затишок не лише в усіх приміщеннях, а й на території МНВК. Слідкує за матеріально-технічним забезпечення навчального процесу – Баран Анатолій Олександрович.

На сьогоднішній день на балансі навчального закладу знаходяться чотири легкових та два вантажних автомобілі, автобус, мотоцикл, скутер та автомобільний причеп. Всі транспортні засоби перебувають в технічно-справному стані й використовуються для професійного навчання майбутніх водіїв.

Кожен із членів колективу невтомною працею вкладав у загальну справу частинку своєї душі та завдяки підтримці батьків і адміністрації району навчальний заклад розвивається і нині.


Кiлькiсть переглядiв: 2018

Коментарi

  • ів

    2013-09-02 21:44:15

    привіт......

  • Анатолій

    2012-12-01 18:32:46

    коли запрацює сайт...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.